Co zabrać na kolonię letnią!
2017-06-08 12:20:54


Przed wyjazdem co zabrać - rzeczy ważne i ważniejsze! Wydaje się, że odpowiedź jest prosta, ale pytanie o to co roku jest powtarzane przez rodziców kolonijnych debiutantów i nie tylko? Czytaj całość Czego nie zapomnieć na kolonie letnią?


Czego nie zapomnieć na kolonie letnią? Każde dziecko które przygotowuje się do wyjazdu nad morze do Łeby, nad jeziora do Kretowin, czy do górskiej Muszyny. Z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć naszą obowiązkową listę rzeczy, które muszą znaleźć się w bagażu kolonisty.

Poniżej pomocna lista rzeczy które dobrze zabrać na kolonie:

1. Dokument podróży czyli tak zwana karta kwalifikacyjna – jest niezbędna, bez „papierów” ani rusz.

2. Pieniądze – portfel na miarę młodego kolonisty. Dziecko uczy się zarządzania swoim budżetem. Może kupić sobie napój, czy lody lub np. pamiątkowy termometr w kształcie kotwicy :)

3. Zdrowie – istotne informacje wpiszcie do karty kwalifikacyjnej. Nasza kadra jest wyposażona w podstawową apteczkę. Korzystamy z miejscowej opieki medycznej.

4. Ręcznik – kąpiele w morzu czy basenie, to największa wakacyjna atrakcja nie tylko na letnich wyjazdach z Kochamy Kolonie.

5. Szczoteczka do zębów – i reszta potrzebnego wyposażenia w poręcznej kosmetyczce.

6. Nakrycie głowy – pamiętajcie koniecznie o nakryciu głowy.  Przyda się na plaży i podczas wycieczek.

7. Tora na brudne rzeczy – najlepiej duża foliowa lub typu szkolny worek. To pomoże dziecku w zachowaniu podziału na rzeczy przed użyciem i po.

8. Walizka/torba – młody człowiek potrzebuje zapewne wielu rzeczy, ale najlepiej aby bagaż nie "przerósł" kolonisty.

9. Krem do opalania – może się przydać nawet w środkowo-europejskim klimacie.