Jak przygotować dziecko na wyjazd zimowy?
2017-02-06 11:33:23


Jak przygotować dziecko na wyjazd zimowy? Takie pytanie może jest proste dla tych którzy często podróżują i wyjeżdżają zimą. Ale dla rodziców którzy po raz pierwszy wysyłają swoja pociechę samą na zimowisko może nie być takie proste. Po pierwsze jak się zaaklimatyzuje. Po drugie jak je zapakować? Postaramy się w tych kilku linijkach choć trochę ułatwić to nowe wyzwanie.


Tak więc nasze dziecko, jedzie samo bez żadnego przyjaciela, czy też rodzeństwa. Po pierwsze nie dajmy po sobie poznać że jednak trochę się martwimy jak to będzie. Stawiajmy przed dzieckiem perspektywę miłego spędzenia czasu wśród rówieśników. Bo przecież sporo dzieci nie zna się miedzy sobą i z pewnością już w autokarze nawiążą ze sobą nowe znajomości, a kadra na pewno będzie je wspierać. Prawie wszystkie dzieci posiadają własne telefony. Dajmy dziecku telefon komórkowy, ale z góry umówmy się na kontakt tylko o ustalonej jednej porze dnia np. po obiedzie – można omówić to z wychowawcą tak aby nasze telefony nie powodowały przerywania przez dziecko udziału w zajęciach grupowych. Wychowawca w razie potrzeby ma telefon na który rodzic zawsze może zadzwonić i porozmawiać. Jeśli dziecko nie ma komórki to można z nim porozmawiać przez telefon wychowawcy.

Jak spakować walizkę? Bo będzie to raczej walizka lub torba średniej wielkości najlepiej na kółkach tak aby dziecko było w stanie ją unieść. Nie plecak. Mały plecak przyda się jako bagaż podręczny na kanapki, a na zimowisku na wyjścia z grupą. W walizce musi się znaleźć odpowiednia ilość bielizny -najlepiej na każdy dzień. Ciepłe skarpety co najmniej 2 pary i kilka par zwykłych, rękawiczki 2 pary (w tym 1 typu narciarskie), 2 czapki, szalik gruby i cienki, spodnie ocieplane 2 pary i zwykłe też, bluzy różnej grubości 4-5 szt., 1 polar rozpinany, kurtka zimowa (najlepiej nie biała) , strój na dyskoteki, coś co dziecko lubi (ulubiona zabawka lub jasiek) , książka, piżama, klapki , kapcie najlepiej takie jak szkolne, buty zimowe 1 szt. powinna wystarczyć, przybory toaletowe, ręcznik, kostium kąpielowy, leki które dziecko przyjmuje(w oddzielnej torebce opisane), kieszonkowe (podzielone na 2 części : do portfela dziecku dać np.25 zł, a resztę w opisanej kopercie oddać kierownikowi grupy na starcie- najlepsze będą 10 zł. 20 zł) i kartę kolonijną.

Jeśli nasz maluch jedzie z sprzętem narciarskim, warto narty i kijki spiąć razem rzepą, a najlepiej umieścić w specjalnej torbie na sprzęt. Jeśli nie mamy takiej torby to może na czas transportu owinąć w np. folie bąbelkową. Buty narciarskie dobrze by było spakować do bagażu głównego- dla oszczędności miejsca włożyć w środek grube skarpety. I zabrać obowiązkowy kask narciarski. Ubiór dla narciarza może wystarczyć to co powyżej ale warto dodatkowo mieć cienką czapkę pod kask.

Życzymy udanego wyjazdu i zapraszamy do >> P@miętnika z kolonii