Wakacje z Muszkieterami
2017-06-27 10:33:04


Blisko 1000 dzieci z ponad 300 polskich miast spędza lato w górach i nad morzem w ramach akcji „Wakacje z Muszkieterami”. Na trzy turnusy kolonijne organizowane przez Fundację Muszkieterów uczestnicy.........dowiedz się więcej!


Blisko 1000 dzieci z ponad 300 polskich miast spędza lato w górach i nad morzem w ramach akcji „Wakacje z Muszkieterami”. W trzech turnusach kolonijnych organizowanych przez Fundację Muszkieterów uczestnicy biorą udział od 16 lipca do połowy sierpnia. Akcję wspiera medalistka olimpijska i ambasadorka akcji - Sylwia Gruchała.

 

"Wakacje z Muszkieterami” to druga edycja dobroczynnej akcji Fundacji Muszkieterów, dzięki której dzieci z niezamożnych rodzin mają szansę wyjechać na letni wypoczynek, często pierwszy raz w życiu. Te wyjątkowe wakacje Biuro Usług Turystycznych organizuje już po raz drugi wspólnie z Fundacją. Oprócz zabaw i wypoczynku dzieci poznają na wyjazdach 8 uniwersalnych wartości, które pomogą im zbudować pewność siebie i pokonywać trudności.

- Pozornie to bardzo proste słowa: odwaga, uczynność, otwartość, wrażliwość, mądrość, sumienność, pracowitość i uczciwość, ale życie pokazuje, że najprostsze rzeczy są najtrudniejsze. Jeśli się ich nie zaszczepi, nie nauczy w młodym wieku pojawią się problemy, kiedy zaczniemy wchodzić w dorosłość. Dlatego uczymy tych wartości podczas trwania naszej akcji. Jej motto - To charakter, a nie kapelusz z piórem, tworzy z Ciebie Muszkietera! – przypomina, że należy nieustannie pracować nad swoim rozwojem. – mówi Sylwia Gruchała, ambasadorka „Wakacji z Muszkieterami”.

Ideą akcji jest także przekonanie, że każde dziecko zasługuje na niezapomniane wspomnienia z wakacji oraz odpoczynek po roku szkolnym. Dlatego Fundacja Muszkieterów postanowiła zapewnić je swoim podopiecznym we współpracy ze szkołami, fundacjami, stowarzyszeniami, domami dziecka i lokalnymi instytucjami miejskimi.

Łącznie w trakcie trwania akcji odbędzie się 9 kolonijnych turnusóww dwóch górskich miejscowościach: Murzasichle i Sierockie oraz nad morzem w Dźwirzynie. Akacja jest finansowana przez właścicieli sklepów Intermarchè i Bricomarchè. Patronat honorowy nad akcją objęła Pierwsza Dama RP – Agata Kornhauser-Duda.

 

Więcej na Wakacje z Muszkieterami >>

Nasz facebook >>